nedělní vyjížďka

Datum: 19.11.2017
Autor: Mapař

Je jedno z těch krásných jiter, kdy jedu na sraz přesvědčen, že nikoho nezastihnu a budu se moci vrátit v klidu domů. 3 stupně, zamračeno, mrholí. Přijedu k Dyji a ... očividně není cesty zpět.

Ve čtyřech vyrážíme na cestu. Prý něco klasického přes Šobes. V této sestavě znamená klasika zapadnout do lesa prakticky okamžitě a přesunovat se po cestách, které neznám nebo je zpravidla nepoužívám.

Stejně jako dnes. Z Gránic vyjíždíme nahoru serpentiny lesní cestou. Na Hradišti kolem symbolu dnešní doby opět do lesa kde v orientaci chvíli plavu. Ale pak se ukazuje záchytný bod turistické značky na Králův Stolec. Pár dalších odboček a nakonec se nějakým trikem dostáváme na Lipínskou cestu.

Dnešní zastávka je totiž plánována v Popicích. Ani bychom nemuseli do hospody, ale ta cesta tam tak nějak vede. V plánu bylo přejet Havranický kopec, ale celá ta oblast má teď elektrický ohradník. Prý to souvisí s koňmi. Dalo by se pochopit, že žádný farmář neriskuje vypustit ven své klisničky bez ochrany, ale uzavírka celého kopce a okolí je nějak moc.

Konečně zaparkujeme v Popicích. Lze si tu něco malého dát a pokecat. Zářící mezitím opouští svou skrýš. Cestu, o které jsem dřív neměl ani tušení, se nakonec podaří najít přímo na Kraví hoře.Z Hradiště budeme kolem symbolu dnešních dnů pokračovat lesem.Nedaleko Králova Stolce se na chvíli zastavujeme.Řeka dnes vypadá klidně. Aby také ne, když je Vranov napůl prázdný.V Popicích mají místo kol modernější dopravní prostředky.
vyhlídka na Špalkově vinici u Kraví horyvyhlídka na Špalkově vinici u Kraví horyvynice na jihovýchodních svazích Kraví horyještě poslední miniprojížďka před návratem