Temná cesta na Vranov

Datum: 21.10.2017
Autor: Mapař

Tento víkend je správný čas na zasmušilou cestu skrz temné hvozdy. Předpověď je ideální: Zamračeno, převážně mírný, ubíjející podzimní déšť. V takové dny navíc není na cestách nikdo zbytečný, takže lze být se svými ponurými myšlenkami naprosto sám.

Rozhoduji se pro sobotní cestu na Vranov a k doladění atmosféry volím dodatek v podobě beznadějného hledání vyhlídky Rio. Dosavadní mírné poprchávání sílí. Po hodince hledání mizím k Šobesu. V jeho blízkosti se daří najít prvního mloka tohoto víkendu. Jeden z druhů, který na začátku 21 století ... ještě existuje, ale je dobré si ho raději dobře prohlédnout.

V době přiblížení k Podmolí déšť ustává. Vranov je na suchu způsobem, který jsem ještě v životě neviděl. Hladina je skoro 10 m pod maximem. Optimista by to přičítal renovaci hráze. Očekával bych prázdné pláže, ale táboří zde rybáři, aby pokud možno zlikvidovali i to co zbylo.

Viděl jsem dost. Vydávám se domů. Krajina se loučí dalším deštěm.

Neděle

I dnes jsou podmínky téměř dokonalé. Kazí je jen trochu vyšší teplota. Čekám u Dyje a nechápu, co ti lidé hledají za štěstí pod peřinou.Pořád se nedaří nalézt Rio. Zatím poprchává, ale bude pršet víc.Pořád se nedaří nalézt Rio. Zatím poprchává, ale bude pršet víc.Pořád se nedaří nalézt Rio. Zatím poprchává, ale bude pršet víc.V blízkosti Šobesu potkávám mloka.
Stavbaři si drží vykolíkovaný zábor zuby nechty. Nevím zda s tím souvisí hladina skoro 10 m pod maximem.