Noční vyjížďka

Datum: 14.08.2015
Autor: Mapař

Svým způsobem to bude typická vyjížďka těchto dnů, protože se dá jezdit jen v noci. Jak ve dne přesáhne teplota vzduchu tělesnou teplotu, tak je s cyklistikou po žížalkách.

Provedení noční vyjížďky se stává rok od roku tradičnější: V 8 mizíme od lékárny, projedeme městem a odbočíme na Hradiště. Pak to sjedeme dolů, vyhoupneme nahoru a kus za hradištěm je na silnici předváděčka účinnosti reflexních prvků a světel. Z té tradice se asi jen tak nevyvlékneme, protože hostinec U Drbalů je důstojným cílovým bodem a cestou není moc možností relativně málo frekventovaného asfaltu - samozřejmě krom Cíňáku.

I provedení samotné předváděčky si sedá. Bývají vybráni 2 cyklisté: Jeden dobře osvětlený, který přežije a jeden tmavý cyklista, který bude rituálně obětován. Aut je zde dost. Předváděčka ukazuje výrazný rozdíl od 50-ti metrů, kdy končí většina světla potkávaček.

Na startu lidé sice jsou, ale úplně nabito dnes není. Příčina se ukáže v cílovém místě - Ivo Hrůza právě zde slaví své padesátiny. To chápu, že bylo dilema.

Oslavence zde máme v námořnickém tričku. Navíc zde potkávám staré známé tváře chybějící na dnešním startu a zůstávám do cca jedenácté.

Stromy se ve světle cyklistické svítilny zdají blíž a dělají ze signálky uzoučkou cestu. Srny dnes čekají marně. Šobes sjíždím v klídku. I tak ho sjedu celý a zastavím až uprostřed mostu, abych si posvítil a podíval se na hladinu Dyje.

Naproti mostu je někdo v osvětleném autě. Nic přesnějšího se nedozvím, protože jak vjedu na most se světlem rozsvíceným na max, auto se dá do pohybu a zmizí. To bych sice chápal, že se vzájemně máme za správce parku, ale nemohu přijít na to, co zde dělá s autem. I když: Normální lidské tělo váží od 50 do 100 kilo a asi by se sem blbě neslo jen tak v ruce spolu s lopatou.

Tak to je potom v pořádku.

I kolem půlnoci je horko. Pod Havranickým kopcem na chvíli vypnu světla a mozek, abych dal temnou relaxační zastávku. Dál mizím přes vřesoviště ke Znojmu. Kdybych to měl srovnat, tak plácání se po polňačkách je v noci náročnější na pozornost, než Šobes. Přestože v sobě nic nemám, asfaltu se takto ospalý raději vyhnu. Krátce před jednou vyhópnu Tremperk a přijíždím do Hajan.na srazuČestmír vede kolonu cyklistů.Čestmír vede kolonu cyklistů.tradiční demostrace světel a reflexních prvků (25, 50, 75 a 100 metrů)
tradiční demostrace světel a reflexních prvků (25, 50, 75 a 100 metrů)U Drbalů slaví Ivo padesátiny.U Drbalů slaví Ivo padesátiny. Vlevo je přímo oslavanec.Jitka
Jirka je zde s partnerkou.U Drbalů slaví Ivo padesátiny.VašekU Drbalů slaví Ivo padesátiny.