Pobaltské země

Datum: 31.07.2015
Autor: Marta 

Jsou zájezdy s příběhem. Zájezd do pobaltských zemí byl zájezdem s přesuny. První kontakt byl v Pardubicích a rozlučka s tímto busem byla po 4600 km. Délka přesunu je dost extrém a zde si lze dopřát ten luxus soukromého webu, do jehož obsahu nemá nikdo co kecat. Tak tedy - neplacená reklama:

Aries a.s. Studenec vyrábí cestovní podkolenky s logem letadla "" TRAVEL Support knee-highs" které brání během dlouhého sezení otoku nohou. Velmi dobrá zkušenost.

Po první strávené noci byla zastávka u hradu Trakai v Litvě. Malebný hrad Trakai leží u jezera na kterém je možnost projížďky lodí. Z věže hradu je možnost vyhlídky na jezero.



Litva - TrakaiLitvaLitvaLitva

Tempo je vražedné: Další den, další země. Lotyšsko nabízí scenérie národního parku Gauja s cihlovým hradem Turaida. V podobném duchu je následující ráno v Estonském hlavním městě Tallinn. Město je rovněž památkou UNESCO a leží u Finského zálivu. Je zde návštěva starého města, katedrálního vrchu a kostelů.



Tallin

Pak už se konečně přesuneme do země, kde zítra znamená včera. Cílem je Leningrad ... tedy pardon - Petrohrad. Končina jen pro vyvolené. Selekce probíhá ještě před cestou u vyplňování vízového formuláře. Požadavky na formátování naznačují, že dokument je zpracováván strojově.

Petrohrad nabízí Petropavlovskou pevnost či projížďku po Něvě a přilehlých kanálech. Bílé noci bylo v srpnu už třeba oželet. Je to město, které nabízí nový význam slov "Je to jen támhle na konci ulice.", když zdejší ulice může mít i 12 km.

Ubytování bylo v centru města na nábřeží Něvy na 3 noci. Byl zde výchozí bod pro další výlety, které byly zlatým hřebem zájezdu. Zlatým doslova, protože v Carském selu bylo ve zlatě kde co. Park Petrodvorec s velkou kaskádovou vodní třídou, Carské selo stavěné pro carevnu Alžbětu a obsahující i kopii slavné jantarové komnaty.



PetrodvorecPetrodvorecPetrodvorecPetrodvorec
PetrodvorecPetrodvorecPetrohrad - plánek Petropavlovské pevnostiv Ptropavlovské pevnosti
v Ptropavlovské pevnostiv Ptropavlovské pevnosti - ostatky carské rodinyv Ptropavlovské pevnostiPetrohrad
Carské seloCarské seloCarské seloCarské selo
Carské seloPetrohrad - pevnostPetrohrad - ErmitážPetrohrad
Riga - řeka Daugava (Dvina)

Následuje dlouhý přejezd do Rigy, kde bude následovat zajímavá akční vsuvka. Začíná to nenápadnou prohlídkou města - opět na seznamu UNESCO a projížďko po řece Daugava (Dvina). Tím zajímavým bodem programu je čekání na jednoho účastníka zájezdu, po kterém se slehla zem.

Čas běží a do práce se zapojuje policie. Ta dělá co může a výsledek se dostaví: Brzy nalezne jednu mrtvolu bez dokladů. Popis bohužel nesouhlasí, takže případ zůstává nevyřešen. Do našich končin se vrací o jednoho člověka míň. Vzhledem k tomu, že v autobuse nenechal zavazadla, vypadá to, že následoval příkladu Snowdena a na východě požádal o politický azyl.

Celkově se zájezdem spokojenost. Zajímavé a navzdory vzdálenostem bezbolestné.