Novoroční vyjížďka

Datum: 01.01.2015
Autor: Mapař

Asi jsem asociál. Nekonečná série vánočních návštěv mi tak úplně nesedla. Rozhodnutí uzrálo někdy ve chvíli, kdy krom Kytičky a mě hopsalo po obýváku za doprovodu televizní pohádky dalších 15 lidí: Strávím Silvestra tichým rozjímáním ve Znojmě. Budu tak moci chytit první oficiální akci CKK pro rok 2015.

Novoroční vyjížďka začíná docela pozdě. Ve 13 hodin.

V duchu počítám čas. Vím, že z Vranova se dostanu pod hodinu. Když vyjedu v 9 hodin, mám do dvanácté 3 hodiny na cestu tam. Mohu se tedy rozmazlit cestou přes Šobes. V tuto chvíli nevím, že bych se při této vyjížďce mohl potkat za příznivějších okolností se Scottym, který něco podobného plánoval také.

Na Vranov skutečně stíhám odjet v 9. Cesty drží velice dobře. Až tak, že nemalou část Tremperku pro jistotu sejdu. V okolí Vranova se dochvilnost ukazuje důležitější, než jsem si původně myslel. Všude stromy polámané ledovkou. Jejich zvýšená koncentrace právě u neznačených cest by mohla vzbudit dojem, že mnohým na zem někdo pomohl. Zpět mažu až v 11:50, což mi na srazu dává pohodlných 20 minut času.Cestou k Šobesu se jede dobře.Dyje pod ŠobesemVolím stoupání přes Šobes.Po mnohých útrapách konečně na Vranově. Dneska už koupačku nestihnu.
Po mnohých útrapách konečně na Vranově. Dneska už koupačku nestihnu.

Účast pod 10 lidí je docela decentní. Malému číslu nahrává teplota pár stupňů nad nulou proložená občasným poprcháváním. Alespoň není vítr. První přijíždí Přibylovi. Vlaďka bude jedinou ženou, která ujede celou dnešní vyprošťovací trasu. Je tu také Scotty, či Ivo, který opět bude nějakou dobu znojmákem. Samozřejmě nemůže chybět Luigi, ale jeho Sluníčko dnes nejede a přijde až do cílového bodu. Příjemně naladěný předchozím Vranovem bych v těchto podmínkách skousnul i nejkratší trasu, ale zas tak poraženecká nálada zde není.

Jedeme přes Přímětice abychom se na 15. hodinu dostali do Viktorie. To znamená, že máme asi 2 hodiny na ujetí méně než 10 kilometrů. Čím vřelejší, přátelštější (a delší) přijetí na jednotlivých zastávkách, tím víc můj zadek provlhlý z Vranova zažívá středověk.

Ve Viktorii se konečně dozvím třeba to, že Jitčiny prsty zlomené kdysi o nějakého kamioňáka jsou už zase dobré, nebo že Eva a Polárka si pořád velmi dobře rozumějí. Také nelze pominout krásné půllitrové hrnky na grog.Přibylovi jako první.Čtvrtý stupeň se blíží.na srazuna srazu
na srazuPetr najel na skleněný střep.