20. výročí založení Cyklo Klubu Kučera Znojmo

Datum: 17.10.2014
Autor: Mapař

Mnoho vzpomínek, mnoho silných zážitků, velká parta kolem znojemské cyklistiky. Pro oslavu dvacátého výročí byly zvoleny důstojné prostory sálů Louckého klášteru. Setkání bylo potěšením pro všechny smysly. Dokonce i kdybych pominul výborné víno, občerstvení a doprovodný program, v té společnosti se cítím jak mlsoun v cukrárně. Často i stovky společných vyjížděk za celá ta dlouhá léta.v Louckém klášteřev Louckém klášteřev Louckém klášteřev Louckém klášteře
v Louckém klášteře

Další den má následovat společná vyjížďka. Navazuje na tradici nedělních vyjížděk se srazy v podloubí obchodního domu Dyje. Po opravdu dobře zabezpečené páteční akci to pochopitelně nebude na tradiční devátou, ale až na desátou. Ostatně podívejte se na text pozvánky:

Vyjížďka navazuje na páteční slavnostní setkání ke 20. výročí CKK Znojmo. Sraz účastníků je v sobotu 18. 10. 2014 v 10:00 u Obchodního domu DYJE, tedy na místě srazu původních nedělních vyjížděk z konce minulého a začátku tohoto století.

Trasa je plánovaná po starých dobrých místech s tradičním zakončením a koná se za jakéhokoliv počasí. Původní kola ani stylové oblečení (bavlněná trička, mikiny, šusťákové soupravy, čepice) nejsou podmínkou.

Vzhledem k dokonalému počasí vystavuje na tohle omluvenku jen porodnice, nebo pitevna. Skutečně je na srazu vidět zájem o akci. Protentokrát ale nepojedeme jako jedna skupina. Časy se mění, takže se tu vyskytuje třeba několik vozíčků s dětmi. S těmi by některé tradiční úseky asi opravdu, ale opravdu nešly.Na desátou hodinu se scházíme.Akademická čtvrthodinka pomalu končí. Blíží se čas odjezdu.Akademická čtvrthodinka pomalu končí. Blíží se čas odjezdu.

Tradiční cesta má jednu jistotu: Průjezd oblastí Šobesu ve směru na sever. Ať už vinicí nebo Lipínskou cestou. Další téměř jistotou je Charles Sealsfield. Dál už může být trochu proměnlivá, i když některé úseky jsou výrazně tradičnější, než jiné.

Dnes zahajujeme poměrně zažitou variantou zdolávání Kraví hory směrem od studánky. Konice a Popice jsou zcela obvyklá cesta, byť zastávka už v Popicích není stylově čisté retro. Jen na chvíli tedy navštívím koně a mažu dál nafotit si ze Sealsfieldu Královu Stolici.Jedeme klasiku od studánky přes Kraví horu na Sealsfield.Hurá do Konic.Hurá do Konic.Využívám krátkou zastávku v popicích k focení koní. Pitný režim se sice dodržovat musí, ale první pivo už tady mi přijde nějak moc.
Využívám krátkou zastávku v popicích k focení koní. Klisnička zatím trénuje misionářskou polohu.Využívám krátkou zastávku v popicích k focení koní.Nad údolím se otevírá výhled na Královu Stolici.Sealsfield.
Sealsfield.začátek Znojemské přehrady

Jsme zde v menší skupině, která se na chvilku rozdělí, aby se pod Šobesem zase sešla. Protože jedeme přes zadní lávku, využiji kopec k další retro aktivitě: Nafocení těch borců, co ho vyjedou první. Asi bych si měl přesmykač do příště seštelovat. Nebyla sranda se v tom stoupání se sedmikilovým batohem dostat do fotografické pozice na dvojku.Nahoru jedeme Lipinskou cestou. Možnost vyfocení prvních borců v cíli je vykoupena značným nepohodlím, kdy se mi po celé stoupání nepovedlo zařadit jedničku.Nahoru jedeme Lipinskou cestou.Nahoru jedeme Lipinskou cestou. Z naší skupiny už budeme skoro všichni.

Mohu vrnět blahem. Celá banda je při síle a na nějaký ten kilák se moc nehledí. Zajedeme tedy až k Lukovu a navštívíme tradiční vyhlídky. V technice tradičně patřím k nejpomalejším sjezdařům. Kostí už bylo rozmlácených dost. Retro hospoda dnes nebude, tak alespoň retro nápoj - ano, opravdu točená žlutá limonáda.Den je nádherný. Důstojný dárek k dvacátému výročí.Letošní módní sezóna zelené už pominula. Stromy mění svůj šatník, aby v nadcházející temnotě šetřili síly.Užíváme podzimu plnými doušky. Banda je při síle a kilometrů navíc se nebojí. Zavítáme k nejvyššímu kolmému skalisku Podyjí.Z Lukova pak pojedeme do Bezkova přímo. Bezkov sice není retro destinace, ale dám si tam alespoň retro nápoj. Ano, opravdu: žlutá limonáda
Jednu takovou potvůrku jsem dnes bezděčně vyhrabal z vousů. Bůhví, co tam hledala. Naštěstí vypadala nezraněna.Pomalu mizíme. Bylo zde krásně.Proud tentokrát byl. Polívčička a dobrotky také. Spolu s významným rozšířením naší malé skupiny. Hurá do retro nápoje.Pašík vypadá dobře, ale takto hladoví nejsme my. Má zde po čtvrté hodině být jiná akce.