jarní Kytička

Datum: 12.04.2014
Autor: Mapař

Tentokrát opravdu vychází víkend ve Znojmě. Až nečekaně snadno prochází výlet na Vranov. Kytička ráda sluníčko.

Ta nejzákladnější a mírně fádní trasa se dočkává prvního vylepšení u Citonic. Měníme rychlost za trochu přírody. Délka zůstává skoro stejná. Místo asfaltu na Bezkov jedeme .. na Bezkov, ale údolím kolem rybníku. Koná se zde rybářská akce. Další překvapení je v samotném údolí. Zdejší mokřad je vybagrován a potůček sveden do rychlého koryta.

Oveček je Bezkova dost a především kozička je pohotovosti.v údolí u Citonicovečky a kozička u Bezkovaovečky a kozička u Bezkovaovečky a kozička u Bezkova
ovečky a kozička u Bezkova

Další možnost necháváme odležet do Břečkova. Místo napravo do Lesné, odbočujeme nalevo do Čížova. Proč Čížov? Protože na Vranov lze kus odtud jet údolím Dyje. Při sestupu do údolí je vhodné to s cyklistikou spíše nepřehánět. Sestup je prudký a jeden pomníček už zde je.

Dnes se na pláži mezi pampeliškami leží tak příjemně, že si druhou letošní koupačku odpustím. Po čase jen odvádím kytičku jednou z nejsnazších cest domů. Jaké překvapení, když se do dnešní kilometráže na tachometru dostala padesátka. Kdy jsme ji najeli? Zeleň, květy, zvířátka s mláďaty. Jaro, jak má být.Válíme se na vranovské pláži.na vranovské plážiVracíme se.