Rehabilitační vyjížďka do Chvalovic

Datum: 24.11.2013
Autor: Mapař

Ani teplé oblečení a setkání s poníky v Lukově nestačí květince na zahnání virózy. Na sraz rehabilitační vyjížďky po sobotním společenském večírku tedy bohužel vyrážím sám. (V naprostém rozporu s běžnými zvyklostmi lze někdy nemoc rozstřílet právě fyzickou aktivitou. Mnohokrát vyzkoušeno, převážně s úspěchem.)poníci v Lukově

U Nové lékárny se nás schází 8. Není to mnoho, ale vzhledem k zažité praxi je to solidní. Na večírku je po druhé či třetí lahvince vína snadné s neochvějnou jistotou přislíbit účast na zítřejší (či spíše už dnešní) vyjížďce. V jiné věci je zde odbočka k lepšímu: Teoretická tradice říká, že rehabilitační vyjížďka je za přítomnosti výherce horského kola. Praktickou novinkou bylo to, že dnešní rehabilitační vyjížďka skutečně je za přítomnosti výherce horského kola.

Je zde i novější tradice: Čestmír si natáhl nějaký krční sval a nemůže sklánět hlavu při jízdě na kole. V autě si proto alespoň otevře okénko, aby se zúčastnil vyjížďky jako na kole.

Rovněž se na srazu dávala k dobru jedna historka o romantickém výletu na elektrokolech: Někdo si na nich udělal nějaký delší výlet - zřejmě do krajů, kde dávají lišky dobrou noc. Ohledně návratu se pak s bateriemi nepodařilo vyjednat prodloužení kontraktu a šlapání domů bylo docela zajímavé. Drsňáci tedy jezdí na elektrokolech - vybitých.Sejde se nás 8.

Ale dost bylo historek. Jedeme na Chvalovice, kde budeme mít první rehabilitační zastávku. K tomu je zvolena cesta přes Šaldorf a kolem letiště. Cílem je DeguVin (www.deguvin.cz), což je nově zrekonstruovaný sklep rozšířený o další příslušenství včetně ubytování a vinařské turistiky.Přes Nový Šaldorf se dostáváme z města.Přes Nový Šaldorf se dostáváme z města.Přes Nový Šaldorf se dostáváme z města.

Do cesty se staví jeden hřebík, který se prý do kola zahryzl tak kvalitně, že rána vypadala jako od praskajícího rámu. Zatímco duši je třeba vyměnit a nafouknout, ženské nám mezitím zdrhají.Zatímco duši je třeba vyměnit a nafouknout ...... ženské nám mezitím zdrhají.

Ze sladších vzorků krom výborného Tramínu zaujalo i neobvykle pěkné růžové víno. Jinak to u letošních vín bylo dost o odhadování, co se z nich časem vyklube. Další zajímavostí sklepa je viditelná geologická vrstva poblíž stropu jeho přední části. Vrtalo mi hlavou, zda náhodou není 65 miliónů let stará, ale to se rozlousknout nepodařilo. Pokud vím, tak nějaký vážný celosvětový problém byl i se sopkou a v ne tak dávné době.

Nečekaně propracované a dlouhé občerstvení pomalu končí a nás čeká další cesta. Z Chvalovic se zadními cestičkami přesunujeme řádně zrehabilitovaní do Konic na česnečku.Z Chvalovic se zadními cestičkami přesunujeme řádně zrehabilitovaní do Konic.Z Chvalovic se zadními cestičkami přesunujeme řádně zrehabilitovaní do Konic.Z Chvalovic se zadními cestičkami přesunujeme řádně zrehabilitovaní do Konic.Z Chvalovic se zadními cestičkami přesunujeme řádně zrehabilitovaní do Konic.
pod plnou parou na česnečkupod plnou parou na česnečku