podzimní víkend s Českou Kanadou

Datum: 02.11.2013
Autor: Mapař

Objevuje se příležitost, která je v poslední době dost výjimečná: Zcela volný víkend. Co s tím? Jak dlouho už jsem vlastně nebyl v České Kanadě? Když uvážím budoucnost, je tahle šance zřejmě tou poslední na dost dlouhou dobu. Ne-li navždy.

Vyjíždím v 9 a na silnici to už teď vypadá jako o dušičkách. Každý spěchá na hřbitov. Podle toho, jak přede mě hopsnul se svoji plechovkou nějaký maník z vedlejší silnice, to vypadalo, že jsem na hřbitov zván také.

Dnešek je navržený tak, abych se ve 14 hodin začal vracet. Ve Slavonicích na chvíli zakotvím v poměrně nenápadné, ale dobré restauraci Apetito a krátce před druhou se dovleču ke Pstruhovci. Právě včas, abych si krom klidu tohoto místa mohl vychutnat i hovor z call-centra mého operátora, kde mi někdo nabízel modernější (a dražší) tarif, než můj současný. Prý abych měl v mobilu ještě internet (a bylo by tak možné mě otravovat reklamami levněji). Něco jako:


"Jste obklíčeni. Pokrok se nedá zastavit. Vyjděte ven s rukama nad hlavou a vyšpulte zadek, ať vám do něj můžeme zasunout internet."

"Nasráááátt..t..t..ta, ta, ta, ta, ta, ta, ta..."


Zpět už se ve Slavonicích nezastavuji. Pokud bych byl přiměřeně ve formě, tak mi na překonání zbývajících 75 kilometrů 3 hodiny pohodlně stačí a mohl bych dušičky stihnout.

Nejsem ve formě. Některé kopečky z části vycházím jen proto, abych na chvíli změnil způsob pohybu. Ze 3 hodin se tak stávají 4. Dnešní stopadesátečka se docela vleče. Ve Znojmě raději vynechávám jednu náročnější křižovatku a jdu na jistotu.Dostávám se k obvyklému zdroji vody.Čas obejmout strom a zmizet.Pokusím se stihnout dušičky, ale bez šance.Kam dál? ... Tam!

Dokonce se vyvléknu z nedělní vyjížďky a volím vycházku. Kupodivu to nese své ... houby. Pod jedním modřínem ještě dnes bylo možné najít několik klouzků.Procházím kolem přehrady. Dnešek je trochu vlhčí.V podzimním lese dosud bylo možné najít pár klouzků.