noční 195

Datum: 16.08.2013
Autor: Mapař

Znojmo.

195 Kč

Ne s úplně malým zpožděním se konečně dostávám do autobusu doufaje, že nějak rozumně stihnu noční vyjížďku. Respektive - v té chvíli už ani nedoufám. Je zde řidič, kterého jsem nikdy předtím neviděl, a stejně tak jsem neviděl toto tempo odbavování. Snad se do toho brzy dostane.

Cesta vcelku normálním tempem. Zahoří jiskřička naděje. Až tu najednou ...

Někde v blízkosti odbočky na Starou Říši policie. Zastavuje autobus. Nějakou chvíli něco zkoumají. Ukazuje se že zastavením autobusu plného cestujících řeší obyčejnou kontrolu technického stavu. Show končí krátce poté, co začínám stopovat.

U lázní jsme ve 20:47. Ve 21:03 vyjíždím z domu po stopách letošní noční vyjížďky. Jak nemám najeto, na Hradiště je to tentokrát trochu pomalejší. Na stoupání k Mašovicím za okamžik vidím spoustu blikajících světlíšek. Nejde o UFO, ale o blízké setkání s Noční vyjížďkou CKK. Předváděčka zrovna končí a chvíli ještě budu dohánět. Za další chvíli vidím, jak přední světlo jednoho z kol je namířeno ostře k zemi. Tak jsme zase spolu.

Překvapuje počet lidí. Vlastně vnáším disharmonii do šťastné 13-ti členné skupiny. Dobře. Dost lidí už může mít děti trochu jiné zájmy, jezdit sami. Alespoň nějaké náznaky obnovy vidím. Snad vydrží.

Letošní noční vyjížďka po zmíněné předváděčce před Mašovicemi končí v Bezkově. Do klubového hardcore patří (krom Čestmíra) ještě Jelínkovi, Bočkovi, svého zástupce mají i Přibylovi, pak je zde pár novějších aktivních závodníků (pozná se to podle toho, že se spolu baví o trénování, tepových frekvencích, ... s přibývajícím věkem a krátícím se počtem kilometrů se to v budoucnu změní na pokec o nejlepších rámech a komponentách) a samozřejmě i pár dětí.

Po baště se vracíme do Znojma.

Víkend tím samozřejmě nekončí. Například po dlouhé době konečně navštívím vzdálené skalisko při obeplavání Vranovské přehrady, budu se blížit k bělovlasému plaveckému stařešinovi, ze kterého se vyklube bójka, nebo trochu znervózním ve chvíli, kdy spolu se špendlíky utrhnu do ruky i sršeň. Ale ten kontakt s bandou CKK už dost chybí.