víkend v domovině

Datum: 22.06.2013
Autor: Mapař

Už návrat se trošku komplikuje. Protože na Florenci někdo nejspíš ráčil ohlásit bombu (zde přítomná policie měla za svoji károu nějaký přívěs s majáčkem), udělalo to nepořádek ve spoji v 17h a spoj v 18h byl naplněný více. Ale nakonec OK. K mé rodné hroudě se konečně dostávám.

Protože sobotní dopoledne mám výjimečně volné, vyrážím na Vranov. Krom koupačky se zastavuji po cestě a sbírám třešně, abych si při odpoledním setkání vylepšil kádrový profil. Dnešní Vranov byl na červen nezvykle teplý. Je tam sice dost řas, ale řasy nejsou piraně. Zvlášť po více než měsíci bez zdejších končin. Ale je zvláštní, že ve vodě teplé jako kafe se skoro nikdo nekoupe. Hlavní pláž zeje (mezi 10. a 11. hodinou) prázdnotou a podobné je to dokonce i na neoplocené (chápal bych to jako neplacené) části do necelých 100 m od mostu. S tím rozdělením pláže je to vůbec nějaká novinka. Na to se jistě podívám i později.

Odpolední návštěva bazénu přináší kratičké setkání s právě trénujícím Radkem. Časem uvidíme, zda se staré časy ještě alespoň trochu vrátí.

Neděle:

Vylepšuje to nečekaná akce v U Drbalů (http://www.e-restaurace.cz/hostinec-u-drbalu), která zahrnuje kachničku. Rozumí se část z celé kachničky (ne pouze koupená čtvrtka) s domácím knedlíčkem, zelím a nádivkou. Oproti zmíněnému odkazu už je zdejší otevírací doba úplně jinde. Mnohem použitelnější.sobotní půlden volna - konečně na Vranověsobotní půlden volna - konečně na Vranově