Bobík Cup 2013

Datum: 17.03.2013
Autor: Mapař

"Jak budeš chtít. Když to nestihneš, zavolám Bobíka, aby tu hlínu navez. Ať můžeme na jaře zasít trávu."

Tak nevím. Přece se nenechám převálcovat postavou ze Čtyřlístku. Na zteč!

Ale vážněji: Ve skutečném světe je Bobíkem myšlen malý bagřík. Hlínu vozím z cca 150 metrů vzdáleného místa proto, že chodník kolem domu byl posazen moc vysoko. Je tedy zapotřebí pár set čtverečních metrů pozemku šoupnout asi o dvacet čísel nahoru. Jak jen dosáhnout toho, aby z této operace neviděli Kalouskovi pochopové ani korunu? Aha: Bezprizorní hlína je poblíž, krumpáč, lopata a kolečko v garáži. Mě to stojí jen "trochu" úsilí, protože starou čelovku a vhodnou obuv už mám dávno a mohu se probagrovávat vždy temnotou po práci. Málokdy bylo nasněženo tak, aby to vadilo.

Poslední týden s vidinou blížícího se cíle začíná dobře. V pondělí se rozjíždím v tempu 10 koleček denně a s obvyklou výjimkou středy se rychlost daří držet až do pátku. Ten den naberu jinou činností skluz asi půl hodiny a místo 40 koleček od pondělí se číslo zastavuje na 39. Původní široké prostranství zahrady je z obou stran ohraničeno valy zeminy, ale oba valy se k sobě nepřibližují tak rychle, jak bych si přál.

Zbývá víkend. Za rohem už chrochtá pomyslný Bobík. Na návštěvě jsou zde děti. Pro zpestření jim mohu ukázat strašidlo - sebe s kolečkem. Bagrování má takový úspěch, že také chvíli pomohou. Hranici 10 kousků za den sice překročíme, ale na odpoledne je relax.

Konečně nastává neděle. Sváteční den se svatým klidem - na práci. Štěně nezklamalo a stejně jako včera dbá, abych souboj s Bobíkem nezaspal. Od šesté hodiny už nezalomím a v sedm zdrhám z ložnice makat do klidnějšího prostředí.

Plocha se zmenšuje. Ne tak rychle, jak by se mi líbilo, ale odpovídá to odhadu. Mám všehovšudy 7 hodin vyhrazených na práci a finální kolečko vyklápím na zahradu v poslední půlhodině.

"Byl jsi dobrej Bobíku, ale tohle už bez Myšpulína nevyhraješ."

Od začátku dovážení hlíny někdy kolem vánoc něco kolem 300 koleček. Při vzdálenosti v řádu 150 metrů to máme 45 km s plným kolečkem a 45 km s prázdným. Uvažuji-li průměrný náklad kolem 100 kg, mám "na triku" dalších 30 tun. No, mohl bych se chvíli válet. Nastávající důrazně upozorňuje čtenáře, že je normální - na rozdíl od nastávajícího a bylo to jeho (zatím) svobodné rozhodnutí :)na pohled se to nezdá moc...... ale zdání klame