Rokytnice

Datum: 16.02.2013
Autor: Mapař

Do hajzlu. Ty ... mi sem narvali nějakou jinou lanovku a samozřejmě také drahou jak hovado. Kde je ta ... Lysá hora?

Druhý den na horách mě totiž napadlo využít lanovku na Lysou horu a s běžkami se tak dostat bez problémů na hřebeny do blízkosti Labské boudy. Háček byl jen v tom, že lyžařská střediska jsou vybujelá lidová tvořivost a původní turistická mapa měla v té oblasti zanesena JEN JEDNU lanovku. Po vysednutí na horní stanici položené úplně jinde a mnohem níž pak pochopitelně nejsem tak zdrženlivý jako například Pohlreich.

Oba tedy pokračujeme na naši včerejší běžkařskou konečnou - kiosek na Ručičkách. Tou lze dnes projít alespoň na Dvoračky. Zdánlivě v pohodě. Je to možná něco přes kilák. Potíž se ukazuje až v tom, že na onom kiláku cesta protíná asi šest sjezdovek. V té mlze lahůdka.

Ale dobře. Nakonec jsme u chaty Dvoračky. Že bychom si něco dali? 3 hvězdičky? O praxi tímto způsobem vyšroubovat ceny někde na místě, kde stejně nic jiného není, si myslím své. OK. Někam tedy strčíme lyže ... a před námi jsou jedině boxy s informací "10 Kč za půjčení zámku a 100 Kč záloha". Tuším, že se tomu říká poslední kapka. Během odpoledne se nám asi nepovede zajít hlady. Dole jsou restaurace také.vracíme se z Dvoračekbudeme sjezdovatvýhled ve směru na Lysou horuu sjezdovky nad Horní Rokytnicí

Další tři dny si užijeme na sjezdovkách. Ve čtvrtek a v pátek je navíc jedno prima setkání. Dobrý je ski areál Studenov nad Dolní Rokytnicí. Je zde rychlá tatrapoma, minimální fronta, svah přinejmenším v horní části o něčem je, i když nic přehnaného. Ale ano. Takto se tři dny dovolené strávit naprosto dají.

K běžkám se vracíme až v pátek. Dnešní sraz je nedaleko horní části Studenova. Kam odtud? Pokud cesta nemá být nějaká náročná, pak lze od Ručiček třeba obíhat horu Plešivec ve směru na Krakonošovu snídani. Na hřebeni docela fouká, i když jsme v lese. Je to ten pátek, kdy jsou Televizní Noviny plné "katastrofických" záběrů ze silnic zavátých sněhem. Na Ručičkách s jistým překvapením zjišťuji, že od míříme opět na Dvoračky přes všechny ty sjezdovky. Ale jo. Nějak to uděláme. Alespoň na ty přechody sjezdovek není mlha.

Příjemným překvapením je, že nějaké cenové brutality zde nevedou a na půjčení klíčků od boxu stejně nelze nikoho sehnat, tak tam strčím lyže i bez zámku. Hlavně už dovnitř, protože vítr není úplně nepodobný podmínkám při dřívějších přechodech Krkonoš. Z pátku tak vychází pěkná tečka za zdejšími výlety.páteční výlet na Dvoračky; trochu foukápáteční výlet na Dvoračky; společně na Ručičkáchpáteční výlet na Dvoračkypáteční výlet na Dvoračky