skoroklasická

Datum: 06.01.2013
Autor: Mapař

Sbohem, můj malý strakatý příteli. Budu na tebe s láskou vzpomínat ... a strkám zbytek mraženého dortu zpět do lednice. Co hrozného se vlastně stalo? Je to jednoduché: V pátek jsem se dostal k váze a reakce je okamžitá a brutální. V úterý už bych si mohl něco dát, ale v sobotu ráno dělám výjimku jen proto, abych stíhal na vyjížďce. Jet během hladovění sice mohu, ale jen pomalu na tukový metabolismus a zrychlit prakticky nejde. Viz sobotní celodenní devadesátečka:Krucinál. Zapoměl jsem si vzít plavky.Tvar pýchavky zdálky trochu mate.Pravý středověký pergamen. Jinak by nevydržel.U Mordyjákova pěstují elektrony.
Pokračuji na Ctidružice.

Ráno se nás schází 5. Radek už včera říkal, že chce začít jezdit na vyjížďky a dnes slova mění v čin. Návrhy ze srazu směřují ke klasickému okruhu, kdy bychom Šobes vzali od Podmolí a cestou zpět se zastavili v Popicích. Dvojice silničářů nedaleko nás má trochu jinou představu a vyjížďku vidí na pohodových 100 - 150 km.

Vzhledem k mokru provádíme docela neobvyklý manévr, kdy z Cínové hory sjedeme do Gránic, hájenku objedeme zadní cestou a valíme po zelené na Mašovice. Na bývalé střelnici jemně mží. Dost "jemně", aby to stačilo na návrh změny trasy. Myšlenka je obratem realizována. Zapadneme do lesů a vynoříme se U Ovečky. Vynoření je provázeno kacířským výrokem "konečně asfalt".

Po něm také pokračujeme celý zbytek cesty přes Bezkov, Citonice, Mramotice k občerstvovačce v Příměticích.Výlet přes Šobes je přeplánován na Mramotice a Přímětice.cestou k Bezkovu