Akutol dual slalom

Datum: 19.09.2004
Autor: Mapař

Místo obvyklé nedělní vyjížďky se v druhé půlce září uskutečnil závod Akutol dual slalom. Kdo mě zná, ví, že u takových závodů jsem pouze divák.

Průběh je následující: Soutěžící si nejprve projížďějí trať nanečisto. Poté probíhají vyřazovací jízdy založené na závodu dvojice jezdců - proto "dual". V prvním kole tak odpadne půlka závodníků, v druhém čtvrtina ... Nakonec zbyde jeden jediný - a to je vítěz.

Závod byl proložen jinou bláznivou akcí - budgee runing. Je to také s použitím pružného lana jakou u budgee jumping, ale nikam neskáčete. Místo toho jste přivázaný(á) k autu a zkoušíte si dojít pro karton plechovek piva. To už na mě není dostatečně trhlé, tak jsem do batohu nabral kamení (abych měl nad lanem přesilu), a šel jsem pro to pivo.publikumpročítání dosavadních výsledkůTonda během kvalifikacesoutěž ve zpěvu
Obtěžkán batohem s kamením se blížím ke schodu.Zmocnil jsem se piva a lano si mě přitahuje zpět.V dalším kole bungee runningu získává pivo Tonda.vyřazovací jízdy
vyřazovací jízdyDalší profesionální výkony jsou podávány za kamerou.vyřazovací jízdy (start z rampy)Ochanná výstroj je u tohoto sportu ne nepodobná středověkému brnění.
vyřazovací jízdyvyřazovací jízdyfinálena bedně