Skalička u Tišnova

Datum: 24.07.2004
Autor: Mapař

Pozadím tohoto výletu byl Radkův slib dětem, že je navštíví na táboře. Letní tábor byl umístěn poblíž Skaličky u Tišnova vzdálené od Znojma přibližně 90 km na sever. Na vyjížďku jsme vyrazili ve dvou pravděpodobně kolem 9. hodiny (o půl jedné jsme už na místě). Cesta probíhala celkem hladce, pouze Radka trochu rozladily kopce nedaleko Skaličky. Ono také několik hodin makat a pak zezdola koukat na stoupání moc nepotěší.

Tábor byl na téma starověkého Egypta a nezdál se moc velký. Pokud mi něco zásadního neuniklo, tak odpovídal maximálně jedné školní třídě. Nosnou tematikou byl starověký Egypt, ale zbyl prostor i na soutěž Superstar.

Větší baštu jsme si dávali až na zpáteční cestě mezi Čebínem a Veverskou Bítýškou. To také byly na nějakou dobu poslední pohodové chvíle, protože z horizontu za našimi zády vyplouvá bouřka. Poměrně dlouho se před ní daří utíkat. S deštěm za zády dokáže Radek vyvinout takové tempo, že jsem rád, když se udržím v závětří. Nicméně mezi Ivančicemi a Moravským Krumlovem začaly upadat do temnoty i lesy po naší pravé straně, tak nakonec zůstáváme schovaní v Krumlově a dlabeme zmrzlinu.

Déšť dlouho nechce zmizet a po odjezdu z Krumlova se spustí ještě jedna menší sprška. Naštěstí je léto, teplo a rychle schneme. Do Znojma přijíždíme už jen unavení - ale to se po 180 km dá čekat.Radek se svými děvčaty na táboře; Vzdálenost ze Znojma tam je cca. 90 kilometrů.V těchto týpích bylo prý ubytováno několik hochů. V jednom by mohlo bydlet i kolem osmi lidí. Reálně tam byli po dvou.táborová nástěnka na téma starověkého Egyptatáborová jídelna