maraton v Náměšti nad Oslavou

Datum: 20.09.2003
Autor: Mapař

Nultý ročník maratonu v Náměšti nad Oslavou ve mě zanechává nostalgické vzpomínky na dobrou partu, pohodu a druhé místo v celkovém pořadí.

Abych jen tak naplano netlachal o pohodě: Vzpomínám si, že před startem jsem byl nervóznější, než na jiných závodech. Z CKK tam tenkrát nebyl nikdo, kdo by mě za normálních okolností předjížděl a ostatních závodníků bylo jen tolik, aby nešlo o soukromou akci pro uzavřenou společnost. Nejnebezpečněji vypadajícího soupeře jsem se jakoby nic zeptal, zda se cítí na bednu. Odpověď, že se cítí "na postel" byla docela povzbudivá.

Start se mi jako obvykle moc nevyvedl. Než jsem se rozkoukal, mám před sebou několik lidí. Čelo závodu dotahuji po pár kilometrech v lese na asfaltu. Ti, kdo znají moje "sjezdy", tuší to dilema při následném sestupu k Oslavě. Na jednu stranu jde o bednu, na druhou stranu ta cesta není nic moc. Ani si nechci pamatovat, jak jsem těmi místy proletěl. Faktem je, že při stoupání od řeky za silnicí jsem byl částí vedoucí 3 členné skupiny a po stoupání už jen dvoučlenné.

Tím se také pozice na dlouhou dobu ustálily. Z důvodu úspory sil na závěr a obav se špatného odbočení jsem nechal soupeře jet před sebou a o nic se nepokoušel. Do razantního záběru přecházím kilometr před cílem a najednou se ocitám sám. To mě bohužel uklidnilo. Na posledních 100 m o vedoucí místo přicházím.

I za druhý flek je dobrý sekt. Společně si ho užijeme na následné oslavě v Dalešickém pivovaru. Ostatně těch příběhů ze závodu je víc:

Karel Sumbal si dnes udělal exkurzi k bikerům a když se v druhé půlce závodu dostal na kus asfaltu, chtěl soupeřům ukázat, jak se jezdí silnice. Bohužel si na ukázku vybral zatáčku s trochou písku...

Byla zde trocha hledání cest. Zvlášť jedno údolí bylo orientačně docela vypečené.

Vlaďka se vyloženě trápila. Ke konci ji jel Čestmír hledat.

Čestmír nezávodil. Na kole se proháněl mezi jednotlivými úseky trati s foťákem coby zástupce klubového tisku.sraz pod Příměticemijedni z prvních v cílipohoda v cíliTomáš Přibyl přijíždí v čase 2:07:19 hodin. Za ním Jitka Hodáňová a Luděk Komoň.
docela dobrý čas kolem 2:09:09 hodin ;-)Petr Přibil přijíždí s vyplazeným jazykem v čase 2:11:40 hodin.Čestmír při návratu doprovází potlučeného Karla Sumbala v čase 2:21:14 hodin. V pozadí Jaroslav Zezula.Vladimíra Přibylová houževnatě prchá před Čestmírem v čase 3:35:25 hodin.
návštěva Dalešického pivovaru při zpáteční cestěnávštěva Dalešického pivovaru při zpáteční cestěspolečné foto severozápadně od Rouchovan