Zahájení koupací sezóny na Vranově

Datum: 16.03.2003
Autor: Mapař

V půlce března ještě není žádné příjemné teplo, ale ledy se už neudrží. Platí to i pro ten Vranovský, z kterého zbývá jen trapná vrstvička. Z celé skupiny cyklistů se našel jeden jediný, který chtěl vyzkoušet přejezd po zbytku ledu přes ústí Švýcarské zátoky - Čestmír.

Byl si tak jist úspěchem, že si neváhal na led vyrazit na ne zrovna nejlevnějším freeridovém kole a ponechal si u sebe i mobil. Přejíždíme po mostě a s jistím napětím sledujeme Čestmíra, jak opatrně překonává hluboká místa zátoky. U západního břehu se led velmi ztenčuje. I letmý pohled ukazuje, že výstup na břeh suchou nohou je bez šance.

Čestmír byl tento fakt nucen přiznat v okamžiku, kdy se 3 metry od břehu ozvalo křupnutí a zajel až po krk do vody. Tímto se také omlouvám všem návštěvníkům stránek. Nebyl jsem tehdy dost otrlý, abych ani nehnul brvou a fotil hlavu čouhající z ledu.

Kolo tenkrát zůstalo nahoře, protože na něm Čestmír během pádu nejel. Vedl ho vedle sebe. Prekérní situaci se podařilo vyřešit v blízké hospodě U Převozu. Tam byla k mání jednak výkonná kamna, jednak pár náhradních kusů oblečení.oddech po stoupání na VětrníkČestmír bezprostředně po neúmyslném zahájení plavecké sezóny 2003Čestmírův kráter asi 3 m od břehushodou okolností je pár kroků od "koupaliště" hospoda s velmi výkonnými kamny